O mnie

Tagowanie.pl to rozwiązania, które pomogą rozwijać Twój biznes

O mnie

Cześć

Interesujesz się stronami internetowymi? Ja też. Na tym blogu opowiadam jak stworzyć i zoptymalizować stronę internetową. Zapraszam


Celem tego bloga jest stworzenie poradnika o prawidłowej optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. Blog tworzę w zasadzie dla siebie w celu spisania niezbędnych informacji, które pomagają mi przy tworzeniu i optymalizacji stron. Stronami internetowymi zajmuje się od około 20 lat, moja pierwsza strona internetowa powstała w 2000 roku i był to sklep internetowy akademia69.pl, z „płatnościami online” przez pocztę polską 😉 , – nikt wtedy nie przypuszczał że takie sklepy mogą funkcjonować, więc było to jedyne rozwiązanie płatności, Amazon wtedy miał tylko PayPal. Po wielu latach bitw z HTML, PHP, CSS i innymi potrzebnymi kodami przyszedł czas na CMSy min. Joomla i WordPress, Drupal – Huraaa!!! Zachwyt i pełen podziw, już nie muszę się mordować z kodowaniem !!!! Niestety zachwyt opadł jak miecz mistrza miękkiej szpady… bo szybko pojawiły się problemy z aktualizacjami, wtyczkami, przymuleniem stron, pamięcią, błędami, bazami danych, i całym syfem jaki CMSy niosą ze sobą do obsługi prostej strony i ładowaniem czego popadnie do wyszukiwarek internetowych. Jednak największym problemem okazała się konkurencja, ponieważ strony internetowe oparte o CMSy zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu, teraz każdy może za „darmo” i szybko machnąć sobie stronkę, dodatkowo zastosowanie jakiegoś buildera strony upraszcza do absolutnego minimum trudność zrobienia strony. Ale jak to w życiu bywa nic nie jest za „darmo” zła optymalizacja cms’a i przeładowanie go różnymi rozszerzeniami zaczyna działać przeciwko SEO, zaczyna kuleć wydajność strony itp. Dlatego obecnie tak ważna jest optymalizacja strony, (treści, szybkości, zabezpieczeń i dziesiątek innych detali).
Super, więc do dzieła czas na SEO – SEM – PPC.
Informacje zgromadzone na blogu były lub są stosowane na stronach administrowanych. Zapamiętaj! Złota zasada pozycjonowania stron to : ” Lepsze może być wrogiem dobrego” – uważaj za samodzielne zmiany na swojej stronie internetowej ponosisz pełną odpowiedzialność.
Jeśli potrzebujesz pomocy przy swojej stronie lub chcesz żeby się nią zaopiekować, zmodernizować lub poprawić widoczność w sieci wyszukiwania, – skontaktuj się!